Wiatrak matematyczny

Wiatrak matematyczny jest innowacyjną pomocą dydaktyczną, stworzoną przez Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską, doświadczone nauczycielki i animatorki. Zabawy z Wiatrakiem pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego, kształtują umiejętności opisane w obszarach I i IV.

Wiatrak doskonale sprawdza się jako pomoc dydaktyczna, stosowana przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Uczy matematyki poprzez zabawę, wspierając  wychowanie umysłowe dzieci.

Podczas zabaw matematycznych z wykorzystaniem Wiatraka uczymy orientacji w schemacie własnego ciała  i przestrzeni, rytmów, kodowania, konstruowania gier. Kształtujemy umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. Wprowadzamy w świat pojęć geometrycznych. Ćwiczymy również koordynację, równowagę oraz sprawność manualną uczestników. Łączymy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch. Takie aktywne metody doświadczania matematyki dobrze funkcjonują zarówno w małych, jak i dużych grupach przedszkolnych.

Istotnym walorem Wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z różnorodnymi zabawami ruchowymi, które możemy realizować zarówno w sali przedszkolnej jak i w plenerze.

Wielobarwny Wiatrak dostarcza wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim świetną zabawą. Sprawia, że matematyka jest prosta!

Deklaracja zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej do pobrania tutaj.

 

Wiatrak matematyczny i sensoryczny jest prawnie chronioną własnością, wzór został zastrzeżony w Urzędzie Patentowym RP (nr Rp.21667) oraz w Urzędzie Unii Europejskiej Ds. Własności Intelektualnej EUIPO pod nr 007694393.