Gra finansowa Pieniążkowo

Oddajemy w Wasze ręce autorską grę finansową „Pieniążkowo” w wersji XXL, którą stworzyłyśmy z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ideą, która nam towarzyszyła, była potrzeba edukacji w zakresie małej ekonomii, nauka podstawowych umiejętności finansowych i pojęć ekonomicznych, takich jak: zarobek, darowizna, wypłata, premia, oszczędzanie, bank, dług.

Chcemy zaangażować całą grupę przedszkolną lub klasę do wspólnego grania i przeżywania przygód, przy okazji tworząc okazje do interakcji.

Podczas gry, drużyny wspólnie podejmują decyzje strategiczne, wykonują zadania i starają się zdobyć jak największy kapitał. Uczestnicy ćwiczą i utrwalają podstawowe umiejętności matematyczne. Niewątpliwym atutem gry „Pieniążkowo” jest hartowanie odporności emocjonalnej, tak ważnej w nauce matematyki.

Poza walorami edukacyjnymi gry, pragniemy dostarczyć dzieciom jak najwięcej emocji i zaangażowania we wspólną sprawę. Tworzymy sytuacje sprzyjające współpracy.

Propozycja gry w wersji MEGA, zachęca do grania w zespole (od 6 do 25 graczy) w wieku od 4 do 10 lat.

Ważnym przesłaniem jest  połączenie matematyki z aktywnością ruchową oraz ekonomii z ekologią.

Czterem grającym drużynom nadałyśmy nazwy zwierząt, kojarzących się dzieciom z pracowitością i oszczędzaniem: Chomiki, Wiewiórki, Mrówki i Pszczółki.

Prezentujemy Państwu 3 wersje gry o 3 progach trudności, w zależności od wieku i możliwości graczy.

 

Jakie korzyści będą miały dzieci z naszej gry?         

 

Elementy gry:

  1. Plansza do gry 240 cm x 340 cm, podzielona na 20 puzzli do ułożenia na podłodze (mata antypoślizgowa w postaci pianki PRINT FLOOR o grubości 2,5 mm, trwały nadruk UV bezpieczny dla dzieci). Certyfikaty do pobrania tutaj i tutaj
  1. Plastikowe karty bankowe z premiami i pułapkami – 50 sztuk:
  1. Piankowe monety o średnicy 4 cm, wykonane z pianki PRINT FLOOR:
  1. Kostka do gry 30 cm
  2. Instrukcja gry w trzech wariantach, dla dzieci młodszych i starszych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pieniążkowa.

 

Zobacz cennik